11 listopada – Święto Niepodległości

„Święta miłości kochanej Ojczyzny, Czują Cię tylko umysły poczciwe!”🇵🇱 11 Listopada to bezapelacyjnie jedna z najważniejszych dat w historii Polski. To właśnie w tym dniu 1918 roku nasz kraj odzyskał niepodległość! Podczas Narodowego Święta Niepodległości, organizowanych jest wiele uroczystości, które mają na celu upamiętnienie tego wydarzenia, a które jednoczą nas oraz edukują.

Pałac w Chrzęsnem jak co roku angażuje się w obchody Dnia Niepodległości. Tym razem wspólnie z 1 Pułk Ułanów Krechowieckich im. płk. Bolesława Mościckiego oraz Fundacja Polska galopem zaprosiliśmy Państwa na „Koncert dla Niepodległej -Koncert Zespołu Malowani”.

W zespole występują członkowie Stowarzyszenia Krechowiacy, towarzyszy im wokalista i multiinstrumentalista Jacek Brzeszczyński i wokalistka Alicja Uszyńska.

Stowarzyszenie Krechowiacy kultywuje tradycje Kawalerii Polskiej II Rzeczpospolitej – 1 Pułku Ułanów Krechowieckich, a zespół popularyzuje nie tylko dawne, lecz też współcześnie napisane piosenki kawaleryjskie i patriotyczne, występując na wydarzeniach edukacyjnych, podczas rozmaitych uroczystości rocznicowych i patriotycznych.

Do repertuaru koncertu w dniu 12.11.2023 wplecione zostały również popularne piosenki z lat XX-tych, czyli z okresu radości z odzyskania Niepodległości, kiedy to kawalerzyści byli często obecni na rautach i przyjęciach, budząc powszechnie podziw i uznanie, w szczególności kobiet. Wiadomo… za mundurem panny sznurem, no i ułani ułani, chłopcy malowani…

Koncert ubarwiły opowieści o kawalerii, koniach, ułańskim życiu, anegdoty i żarty opowiadane przez pasjonatów, koniarzy i działaczy społecznych, wychowawców młodzieży i kolejnych pokoleń współczesnych ułanów: rtm. kaw. och. Adama Sujeckiego, Prezesa Stowarzyszenia Krechowiacy i Urszulę Kowalczuk – miłośniczkę koni, kawalerii i kultury hipicznej i Prezesa Fundacji Polska galopem!

„Koncert dla Niepodległej -Koncert Zespołu Malowani” dofinansowany został ze środków Powiat Wołomiński – Ziemia Norwida i „Cudu nad Wisłą”, Fundacja Polska galopem

1 Pułk Ułanów Krechowieckich im. płk. Bolesława Mościckiego

Zobacz także