Akordeonowa Majówka w Chrzęsnem

„Majówkę z akordeonem” przy Pałacu w Chrzęsnem przygotowało w minioną niedzielę Starostwo Powiatowe w Wołominie. Paweł Nowak, akordeonista i kompozytor, a także właściciel największej kolekcji akordeonów w Polsce zaprezentował gościom odwiedzającym powiatowy zabytek część swoich eksponatów, a także odkrył przed dziećmi i dorosłymi tajemnice tego niezwykłego instrumentu. Artysta wystąpił również na scenie w towarzystwie Doroty Lulki, która zaśpiewała po polsku piosenki Edith Piaf.

Podczas Majówki zaprezentowały się również dzieci z sekcji tanecznych i akrobatycznych Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, uczniowie Szkoły Podstawowej w Jasienicy i grupa wokalna „Jasieńki”. Duży aplauz publiczności, oprócz występów dzieci, wzbudził Ludowy Zespół Artystyczny PROMNI z SGGW w Warszawie oraz zespół Sonanto prezentujący przeboje lat 50. 60. i 70. XX wieku. Gwiazdą wieczoru był Dziani z zespołem cygańskim, któremu roztańczona publiczność długo nie pozwoliła zejść ze sceny. „Majówkę z akordeonem” zakończył sentymentalny występ Kuby Blokesza.    Oprócz bogatego programu prezentowanego na scenie, organizatorzy Majówki przygotowali dla dzieci i dorosłych moc atrakcji w przypałacowym parku. Liczne grono malusińskich zgromadziły stoiska: Leroy Merlin, przy którym można było samodzielnie przesadzić kwiatek doniczkowy oraz stoisko z ceramiką Wandy Wolf, gdzie dzieci tworzyły piękne gliniane naczynia.
Nie brakowało również innych atrakcji: ścianki wspinaczkowej, dmuchańców, placu gier i zabaw rodzinnych oraz stoisk prozdrowotnych. Do pomiaru poziomu cukru we krwi oraz tkanki tłuszczowej w organizmie chętnych nie brakowało. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również punkty gastronomiczne przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Równego oraz Stowarzyszenie Wsi Chrzęsne, gdzie można było skosztować domowych pierogów, wypieków oraz przetworów. Uroku przypałacowej imprezie dodała grupa Rekonstrukcji Historycznej „Rajski Ptak” z Tłuszcza, która na swoim stoisku zaprezentowała dawne tradycje ziemiańskie, a także stroje i zwyczaje dworskie.   Pogoda i publiczność dopisała, w związku z tym Powiat Wołomiński już zbiera pomysły na przyszłoroczną „Majówkę w Chrzęsnem”.

Wystawa zabytkowych akordeonów
czynna będzie do 8 lipca

Zobacz także