Bernard Maseli z Dragonflies Project w cyklu Chrzęsne na Jazzowo

W ostatnią niedzielę listopada Chrzęsne gościło najsłynniejszego wibrafonistę elektrycznego Bernarda Meselego. Artysta wraz ze swoim najnowszym zespołem Dragonflies Project przygotował prawdziwie energetyczną dawkę jazzu.

Tym razem zaprosił do współpracy basistę elektryczną Klaudię Wachtarczyk oraz perkusistkę Justynę Mikrut. Klaudia i Justyna wciąż są studentkami Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, ale ich dojrzałość sceniczna i profesjonalizm oczarował publiczność, która zdumiona żywo reagowała na kolejne aranżacje. Projekt Ważek jest ewenementem na polskiej scenie jazzowej, gdyż jest to pierwsze tego typu połączeniu wibrafonu z nutą bluesa, funky, jazzu oraz rocka.

Bernard Maseli to kompozytor, aranżer, producent, a także profesor zwyczajny od 30 lat wykładający w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Karierę rozpoczął w 1985r. wraz z zespołem Walk Away na festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu, gdzie zdobył główną nagrodę solistyczną. Współpracował z takimi muzykami jak: Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Kuba Badach, Mino Cinelu, Nippy Noya, Bill Bruford, Dean Brown, Mike Stern, Eric Marienthal, Bill Evans, Dave Samuels, Victor Mendoza, Ewa Bem, Lora Szafran, Anna Maria Jopek, Grzegorz Skawinski, Mieczysław Szcześniak i wielu innych. W styczniu bieżącego roku nakładem Warner Music Poland ukazała się jego płyta autorska „Drifter”.

Wirtuoz wibrafonu, ze swoim najnowszym składem Dragonflies Project, zakończył tegoroczny cykl „Chrzęsne na Jazzowo”.

Podążając za rosnącym zainteresowaniem muzyką jazzową, zdradzamy, że planujemy chrzęścić jazzem również w przyszłym roku. Zapraszamy zatem do obserwowania aktualności na naszej stronie internetowej oraz FB.

Zobacz także