Chrzęsne chrzęści polszczyzną z Norwidem 2021 w szkole

Październikowe spotkania z polszczyzną i z Norwidem w tym roku odbyły się też w szkołach.

Prelekcję, połączoną z warsztatami poetyckimi, pt. „Nowatorstwo językowe w twórczości Norwida” poprowadził dla uczniów i nauczycieli Jarosław Górski. O tym, „Jak mówić, żeby język nas łączył a nie dzielił” rozmawiali natomiast dr hab. Izabela Winiarska-Górska i Mateusz Adamczyk. Wykładów słuchali licealiści z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie i Zespołu Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce. Dodatkowe spotkanie z Mateuszem Adamczykiem – blogerem językowym i doktorantem w Zakładzie Kultury Języka, Stylistyki Teoretycznej i Leksykologii na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, odbyło się w siedzibie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wołominie. Temat spotkania brzmiał: „Obrazy pisane, czyli słowa, których nie widzimy”.

Wśród zaproszonych do programu wykładowców znalazł się też Piotr Barański – improwizator sceniczny, coach i trener specjalizujący się szkoleniach z kreatywności i komunikacji międzyludzkiej. Od wielu lat współpracuje z agencjami reklamowymi jako senior copywriter. Na spotkanie z Piotrem Barańskim, które odbyło się w Pałacu w Chrzęsnem 29 października, wybrały się klasy o profilu reklamowym i handlowym z wołomińskiego Ekonomika.

„Chrzęsne chrzęści polszczyzną z Norwidem” współorganizowane jest z Mazowieckim Instytutem Kultury. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2021”.

Zobacz także