Chrzęsne – Literackie Serce Mazowsza – 3 edycja

2 października rozpoczęliśmy 3 edycję projektu Chrzęsne – Literackie Serce Mazowsza.

Organizatorami wydarzenia są: Mazowiecki Instytut Kultury i Powiat Wołomiński.

Tej jesieni, pod hasłem: „Wspólny język, wspólna sprawa”, ponownie spotykać się będziemy w Pałacu w Chrzęsnem  z wybitnymi postaciami ze świata literatury, języka i filmu.

Podczas pierwszego dnia naszego festiwalu gościliśmy wybitnego poetę, pisarza i tłumacza literatury Jarosława Mikołajewskiego. W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze szkół w Jasienicy, Łąkach, Postoliskach i Tłuszczu. Poeta opowiadał o swojej twórczości, podróżach, a także udzielił uczniom prawdziwej lekcji tolerancji, podczas której wielokrotnie wybrzmiało słowo: EMPATIA.

Kolejnym gościem dnia była autorka książek dla dzieci i młodzieży Barbara Kosmowska. Laureatka wielu nagród, bardzo popularna wśród uczniów pisarka, opowiadała o swoim życiu i o tym jak zrodził się pomysł na zwrócenie się  właśnie do młodzieży. Zauważyć można było jej fantastyczny kontakt z młodą publicznością, która zadawała wiele pytań, a na koniec zebrała się w niemalże niekończącej się kolejce po autografy. Na spotkaniu gościliśmy uczniów ze szkół w Łąkach, Strachówce,Tłuszczu, Postoliskach i Mokrej Wsi.

Już 9 października zapraszamy na kolejne spotkania. Informacja dla szkół i zgłoszenia pod nr tel. 0-29 757 29 50

Zobacz także