„Chrzęsne – Literackie Serce Mazowsza” – 3 spotkanie

Wtorek, 7 listopada, Pałac w Chrzęsnem, po raz kolejny gościł wyśmienitych gości w ramach projektu „Chrzęsne – literackie serce Mazowsza”. Ten niezwykły dzień rozpoczął się wizytą Ewy Chotomskiej, czyli Ciotki Klotki z programu „Tik-Tak”. Spotkanie skierowane było do najmłodszej widowni, która wspólnie z panią Ewą śpiewała piosenki takie jak: „Mydło lubi zabawę czy „ Moja fantazja”. W południe, w pałacowym Spichlerzu, młodzież spotkała się z wybitną ilustratorką Olą Cieślak. Uczestnicy zostali wprowadzeni w tajniki sztuki ilustrowania książek podczas warsztatów literacko-plastycznych pt.: „Książki piszą się same”. Kolejnymi gośćmi byli Bartek Chaciński i Jarosław Górski, którzy opowiadali o języku współczesnym podczas warsztatów „Język wyczesanej polszczyzny, język czasu przyszłego”. 

O godzinie 14 powitaliśmy profesora Jerzego Bralczyka, wybitnego językoznawcę, który w niezwykle ciekawy sposób scharakteryzował zebranej młodzieży „Rewolucyjny język Pana Tadeusza”.

Gościem specjalnym wtorkowego popołudnia był znany aktor Olgierd Łukaszewicz. Spotkanie z nim poprowadził Remigiusz Grzela. Nasz gość opowiadał o swoim dorobku artystycznym, pasjach, współpracy z Andrzejem Wajdą i o filmie „Brzezina” , który został wyświetlony tuż po spotkaniu.

Zobacz także