Chrzęsne – Literackie Serce Mazowsza- spotkanie piąte

Za nami kolejne spotkania z literaturą i językiem. 6 listopada, w Pałacu w Chrzęsnem, uczniowie ze szkół  naszego powiatu, po raz kolejny spotkali się z wyjątkowymi gośćmi.

Dla najmłodszych uczniów, w wieku 8-11 lat, przygotowane zostało spotkanie z dziennikarką Polskiego Radia Agnieszką Kunikowską. Udział w tym wydarzeniu wzięły szkoły z Zagościńca i z Jasienicy.

O godzinie 11.30 i 13.00 odbyło sie spotkanie z językoznawczynią  prof. Ewą Kołodziejek z Uniwersytetu Szczecińskiego. Tematem wykładu, którego wysłuchali uczniowie ze Strachówki i Postolisk, brzmiał: „Jak się pięknie różnić – o kulturze dialogu”.

Na ostatnie tego dnia wydarzenie zaprosiliśmy grupę starszych uczniów, która  spotkała się z polską reporterką i fotografką mieszkającą w Norwegii – Iloną Wiśniewską. Autorka opowiadała o swojej pasji, podróżach, Skandynawii oraz o najnowszej swojej książce o Grenlandii.

Pałacowy Spichlerz tego dnia również gościł uczniów z wołomińskiego Ekonomika i LO z Urli, na zajęciach z dziennikarstwa. Już 20 listopada zakończenie i podsumowanie warsztatów, podczas których kolejni fantastyczni goście tacy jak prof. Katarzyna Kłosińska – sekretarz Rady Języka Polskiego oraz Adam Zieliński znany jako raper Łona, który jest laureatem tytułu Młodego Ambasadora Polszczyzny 2017 w konkursie „Mistrz mowy polskiej”.

Zobacz także