Chrzęsne – Literackie Serce Mazowsza- spotkanie trzecie

16 października, w Pałacu w Chrzęsnem, odbyły się kolejne spotkania w ramach jesiennej edycji programu „Chrzęsne –Literackie Serce Mazowsza”. Tego dnia gościliśmy około 250 uczniów z naszego powiatu. Były to szkoły z Postolisk, Tłuszcza, Jadowa i Strachówki.

Trzeci dzień festiwalu, którego organizatorami są Mazowiecki Instytut Kultury i Powiat Wołomiński, rozpoczęliśmy spotkaniem z aktorką Teatru Narodowego: Ewą Konstancją Bułhak. Artystka w duecie z kompozytorem i pianistą Mateuszem Dębskim zaprezentowała najmłodszej publiczności program oparty na twórczości Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Było wspólne recytowanie, taniec, śpiew, dużo zabawy, a na koniec pamiątkowe zdjęcia z mającą wyjątkowo ciepły  kontakt z dziećmi aktorką.

W pozostałej części dnia, w programie skierowanym do młodzieży, spotkaliśmy się z dziennikarką Agnieszką Kunikowską, której gościem była Grażyna Barszczewska. Rozmowa toczyła się wokół plebiscytu „Mistrz Mowy Polskiej”.

O godzinie 13.00 odbyło się spotkanie z reżyserem Maciejem Drygasem oraz projekcja filmu dokumentalnego o Ryszardzie Siwcu – „Usłyszcie mój krzyk”. Rozmowę poprowadził Stanisław Zawiśliński.

Wtorkowy program zakończył wykład prof. Marka Łazińskiego z Uniwersytetu Warszawskiego- językoznawcy i jednego z organizatorów plebiscytu na „Młodzieżowe słowo roku”.

Kolejne spotkania w ramach „ Literackiego Serca Mazowsza” już 23 października. Zapraszamy szkoły do kontaktu pod nr tel. 29 757 29 50.

Udział w pałacowych wydarzeniach jest bezpłatny.

Zobacz także