Dialog z mistrzem – wernisaż grafiki Magdaleny Piwko – Chudzik

W pierwszą niedzielę marca, w Pałacu w Chrzęsnem, otworzyliśmy długo oczekiwaną wystawę grafiki Magdaleny Piwko-Chudzik pt. Dialog z mistrzem.

Magdalena Piwko – Chudzik mieszka i tworzy w Ostrówku w Gminie Klembów, gdzie od około 3 lat prowadzi dwie pracownie ceramiki Foremka przy Gminnym Ośrodku Kultury w Klembowie, w Pasku i w Woli Rasztowskiej w Pałacu w piwniczkach Jana III Sobieskiego . Jak mówi sama artystka, pracownia ceramiki, jest to jej inicjatywa, którą sama stworzyła od podstaw. Cieszy ja dzielenie się wiedzą i swoją umiejętnością w sztukach ceramicznych. Ma około pięćdziesięciu uczestników na swoich warsztatach (dzieci i dorosłych).

Magdalena Piwko-Chudzik: artystka interdyscyplinarna, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w Pracowni Grafiki Warsztatowej u prof.Piotra Smolnickiego oraz aneks do dyplomu z malarstwa u prof.Henryka Gostyńskiego na ASP w Warszawie. Trzykrotna stypendystka Rektora ASP. Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych i około 100 zbiorowych w Polsce i zagranicą. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków Oddział Warszawski oraz do Międzynarodowej Grupy  Artystycznej Resonances działającej we Francji. Poprzez sztukę próbuje porząd­kować wydarzenia z życia, emocje i interakcje ze światem zewnętrznym. Specjalizuje się w łączeniu różnych mediów, aby za ich pośrednictwem wyrazić siebie. Zajmuję się grafiką warsztatową, artystyczną oraz użytkową, malarstwem współczesnym, rysunkiem, fotografią i ceramiką, tworzy instalacje. 

Na wystawie w Chrzęsnem zaprezentowała grafikę warsztatową, komputerową, linoryt oraz techniki mieszane.

Cykl prac w technice linorytu Dialog z mistrzem, a w tym najnowsza praca Szał uniesień, inspirowana obrazem Podkowińskiego, specjalnie wykonana została na wystawę w Pałacu w Chrzęsnem. 

Wystawa potrwa do 4 maja, wstęp wolny, zapraszamy!

Zobacz także