Dzień norwidowski – Europejskie Dni Dziedzictwa w Pałacu w Chrzęsnem

W niedzielę 10 września, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, odwiedzający Pałac w Chrzęsnem wybrali się w podróż śladami Cypriana Kamila Norwida. O godzinie 14.00 odbył się koncert Marka Bałaty i Krzysztofa Ścierańskiego.

Czołowi polscy artyści jazzowi zaprezentowali zebranym własną interpretację norwidowskiej poezji. Ten unikalny duet improwizującego wokalu i basu elektrycznego, w połączeniu z twórczością Norwida, zrobił niesamowite wrażenie na zebranych, a także dostarczył prawdziwych wzruszeń. Po koncercie goście zostali zaproszeni na pałacową wystawę „Czas na Norwida”, zaś przewodnikiem okazał się sam prezes Fundacji Museion Norwid – Jacenty Matysiak, który w wyjątkowy sposób opowiadał o zbiorach. W drugiej części programu zebrani obejrzeli spektakl „Norwid – miłość i samotność”, skonstruowany specjalnie dla Pałacu w Chrzęsnem, z udziałem profesjonalnych aktorów. Przedstawienie zakończyło norwidowskie popołudnie, z którego publiczność wyszła zachwycona.

Już w najbliższy weekend ponownie zapraszamy do pałacu. W sobotę 16 września dzień otwarty dla zwiedzających, zaś 17 września o godzinie 15.00 otwarcie wystawy poplenerowej „ Śladami Podkowińskiego na Mazowszu”, a o 16.30 koncert fortepianowy Marii Gabryś. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!

Zobacz także