Jaki to przebój?- Koncert Przedsylwestrowy

STAROSTA WOŁOMIŃSKI ADAM LUBIAK ZAPRASZA NA KONCERT PRZEDSYLWESTROWY  „JAKI TO PRZEBÓJ? „

W programie występ Marcina Jajkiewicza – artysty programu „Jaka to melodia?”, a towarzyszyć mu będą:

Anna Bystroń-Jajkiewicz – śpiew

Michał Rorat – fortepian

Usłyszymy największe przeboje ze świata , muzyki rozrywkowej !!!

Marcin Jajkiewicz – artysta  telewizyjny, musicalowy i estradowy. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi, gdzie wciela się w rolę  Jean ValJeana w musicalu „Nędznicy” oraz Lwa Alexa w musicalu „Madagaskar”. Wieloletni artysta popularnego programu telewizyjnego „Jaka to melodia?”. Pierwszy polski odtwórca roli Georga von Trappa w polskiej realizacji musicalu „Dźwięki muzyki”. Bajkowy Hans w super produkcji Disneya „Kraina lodu” (wokal). Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Będąc wokalistą zespołu Button Hackers  piosenką „Między nami” wyśpiewał pierwszą nagrodę na festiwalu Jedynki w Sopocie oraz drugą w Konkursie Międzynarodowym. Został zaproszony do współpracy przez polską divę panią Grażynę Brodzińską, z którą koncertują w teatrach i filharmoniach na terenie całej Polski. Jest również  wokalistą w zespole Marcina Wyrostka (laureata programu „Mam Talent”) Tango Corazon Quintet .

Anna Bystroń-Jajkiewicz – wokalistka, autorka tekstów. Ma na swoim koncie koncerty na największych salach koncertowych takich jak NOSPR w Katowicach. Jej projekt „Odrobinę szczęścia w miłości” cieszy się dużym powodzenie. Była artystka Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.  Absolwentka Akademii Muzycznej im.Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim. Laureatka licznych konkursów wokalnych. Grała na deskach teatru Nowego im.Witkacego w Słupsku, gdzie wcieliła się w rolę baronowej Elsy Shreader przy okazji polskiej prapremiery musicalu „Dźwięki muzyki’’ oraz na deskach teatru im Ludwika Solskiego w Tarnowie w roli Róży w spektaklu muzycznym „Mały Książę”. Obecnie koncertuje na scenach całej polski z niezależnymi projektami.

Michał Rorat – pianista, absolwent Wydziału Edukacji Artystycznej Akademii im. J. Długosza w Częstochowie. Jako student udzielał się na rzecz Instytutu Muzyki AJD, m.in. organizując liczne koncerty, sam również brał w nich udział. Należał do chóru akademickiego. Podczas studiów założył swój zespól jazzowy Often Hides, z którym zdobył I nagrodę podczas spotkań muzyków jazzowych południowej Polski w Rudnikach Wieluńskich, na tym festiwalu zdobył również Grand Prix dla najlepszego pianisty oraz kompozytora. Wraz z wokalistką Anną Andrzejewską zdobyli Grand Prix konkursu „Kalinowe Noce, Kalinowe Dni”, rozpoczęli wówczas współpracę z fundacją Macieja Zakościelnego „Kalinowe Serce”. W 2006 wyjechał na pół roku do Stanów Zjednoczonych, aby doskonalić swój warsztat muzyczny w Denver Music Institute. W 2009 rozpoczął współpracę z częstochowską formacją Helou!, z którą występował u boku znanych zespołów, m.in. Lombard, Dżem, Myslovitz. W 2010 zespół został zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu „Przebojem na antenę”, organizowanego przez Radio Białystok. W 2011 ukazała się jego pierwsza solowa płyta z kompozycjami i interpretacjami standardów jazzowych. Dzięki temu przedsięwzięciu został zaproszony na festiwal jazzowy w Toskanii. W 2012 został pianistą oraz kompozytorem częstochowskiej formacji BlackBird, w której gra u boku amerykańskiego perkusisty pochodzącego z Chicago, Franka Parkera oraz polskiego wibrafonisty Bernarda Maselego. Współpracuje z częstochowskim Teatrem im. A. Mickiewicza, akompaniuje aktorom w spektaklu Hemar w chmurach. Producent płyty wokalistki Ani Książkiewicz („Lea Lou”). Finalista 8 Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Swingujący Kruk”. W 2013 nawiązał współpracę z Wydawnictwami Popularnonaukowymi „Sfinks”, dla których komponuje i aranżuje utwory. Wraz z wokalistą Krzysztofem Dryndą jest laureatem programu Szansa na sukces, zakwalifikował się też do finału prestiżowego konkursu Grechuta Festival w Krakowie. Organizator koncertów na terenie Częstochowy z udziałem artystów z innych miast, zajmuje się również oprawą muzyczną uroczystości organizowanych przez Urząd Miasta. Współpracował z takimi artystami jak: Zbigniew Wodecki, Marcin i Lidka Pospieszalscy, Frank Parker, Brad Terry, Muniek Staszczyk, Michał Gasz, Piotr Machalica, Janusz Tylman, Wiktor Zborowski, Alicja Majewska, Andrzej Sikorowski, Janusz Yanina-Iwański, Ania Książkiewicz. Pracuje jako nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej nr 8 im. H. Poświatowskiej w Częstochowie, prowadzi tam chór szkolny.

Wstęp na podstawie zaproszeń!

zapraszamy:Niedziela, 29 grudnia 2019, godz. 16:00
miejsce:Pałac w Chrzęsnem

Zobacz także