Niedzielne popołudnie w Pałacu w Chrzęsnem upłynęło w klimacie „Świata akwareli” i muzycznych prezentacji młodych tłuszczańskich talentów. Wernisaż akwarel Woytka Smółkowskiego przyciągnął dużą grupę gości. Byli wśród nich „fani” twórczości wyszkowianina, którzy wiernie podążają szlakiem licznych wystaw obrazów Smółkowskiego, a także stali bywalcy Pałacu w Chrzęsnem.
Woytek Smółkowski, to człowiek wielu talentów. Tworzy swoje obrazy w kilku technikach, ale jak twierdzi artysta, to właśnie akwarela jest jego ulubioną techniką plastyczną. Zachwyca go jej lekkość i delikatność, ale też pewna nieprzewidywalność. Pana Woytka Smółkowskiego od lat zachwyca architektura i pasje te realizuje jako artysta, tworząc unikatowe obrazy, ale też zawodowo, jako architekt. Tematem wielu jego obrazów są stare budowle z duszą otoczone zielenią drzew lub sielskie, nostalgiczne krajobrazy. Artysta utrwalił w akwareli wiele obiektów z naszego terenu, a na wystawie pojawił się także Pałac w Chrzęsnem widziany oczami Woytka Smółkowskiego.
Z inicjatywy Radnych Powiatowych Magdaleny Suchenek i Andrzeja Zbyszyńskiego w niedzielę w pałacu odbył II Koncert Młodych Talentów. W tym roku pałacowe wnętrza wypełniły popisy wokalne
i mini recital fortepianowy dzieci i młodzieży ze szkól i gimnazjów z terenu gminy Tłuszcz. Osiem uzdolnionych dziewcząt prezentowało kolejno wybrane przez siebie piosenki, w tym z repertuaru Anny Jantar, Krystyny Prońko, Anny German, Leonarda Cohena i grupy Ledy Pank. Młodzi wykonawcy mają na swoim koncie wiele muzycznych sukcesów. Z dużą swobodą występowali przed zgromadzoną publicznością i zachwycali barwą głosów i dojrzałością wykonania tych muzycznie niełatwych utworów. Na koncert Młodych Talentów licznie przybyły całe rodziny małych „artystów” gromko oklaskując występy swych pociech.
Organizatorzy koncertu przygotowali niespodziankę w postaci występu dwojga niezwykle utalentowanych i znanych lokalnej społeczności artystów: solistki pani Sylwii Krzywdy i pianisty Pawła Rozbickiego. Wykonali oni koncert, w którym zaprezentowali m.in. znane przeboje operetki i najpiękniejsze polskie piosenki z okresu międzywojennego. Zachwycona publiczność chcą jak najdłużej słuchać tych mistrzowskim pieśni, gromkimi oklaskami domagała się bisów.
Na zakończenie koncertu przyszedł czas podziękowań i gratulacji. W dowód uznania za muzyczne uzdolnienia i pasję, z jaką młodzi artyści szlifują swoje talenty, otrzymali oni od organizatorów pisemne dyplomy – podziękowania, kosze słodyczy oraz życzenia dalszych muzycznych osiągnięć.