Koncert „Muzyka w stylu retro”

W ramach cyklu pt.: „Spotkania z muzyką
w Pałacu w Chrzęsnem”,
18 września odbył się koncert „Muzyka w stylu retro”.

Projekt, dotowany przez Powiat Wołomiński, realizowany jest przez Stowarzyszenie AXA. W koncercie – „Muzyka w stylu retro” – wystąpili:  Magdalena Chmielecka (sopran), Monika Fedyk-Klimaszewska (mezzosopran), Grzegorz Piotr Kołodziej (baryton, prowadzenie),  Paweł Zawada (fortepian).

Artyści przypomnieli legendarne już piosenki – „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Zimny drań”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, czy „Ta ostatnia niedziela”.  Kunsztowne, wokalno-aktorskie, wykonania utworów pochodzących z wyjątkowej epoki lat 20-tych ubiegłego wieku, zostały nagrodzone owacjami na stojąco. W kuluarach, wykonawcy chętnie rozdawali autografy i pozowali do zdjęć.  

Kolejny koncert – „„Najpiękniejsze arie i operetki” – odbędzie się 2 października, w niedzielę, o godzinie 17.00. Wcześniej, tego samego dnia, o godzinie 16.00, serdecznie zapraszamy na inaugurację wystawy Jesienne Chrzęsne – ceramiczne rytmyZapoznamy się z niezwykle interesującymi pracami  Magdaleny Kossakowskiej, Doroty Grześkiewicz, Katarzyny Masne, Wandy Wolf, Elżbiety Komarnickiej oraz Justyny Staśkiewicz-Jonak.

W ideę wystawy wpisane jest zestawienie rzeźb ceramicznych z malarskimi miniaturami ceramicznymi. Poprzez tę szczególną kompozycję różnorodnych dziedzin sztuki i technik, dzieła zyskują wielowymiarowość znaczeń, poszerza się przestrzeń refleksji dla oryginalnych form, kształtów, faktur, kolorystyki.

Wstęp wolny

Zobacz także