Majówka w Chrzęsnem 2019

Za nami piknik rodzinny organizowany przez Powiat Wołomiński „Majówka w Chrzęsnem 2019”.

Po raz kolejny tłumy gości odwiedziły to urokliwe miejsce. Podczas wyśmienitej pogody wytworzyła się wspaniała atmosfera. Dużym powodzeniem cieszyły przygotowane atrakcje dla dzieci i dorosłych, w tym szeroki asortyment stoisk gastronomicznych, regionalnych czy rękodzielniczych. Podczas Majówki mogliśmy podejrzeć artystów podczas pracy twórczej. Zaaranżowany był kącik malarski, ceramiczny, muzyczny, tkacki a nawet bartniczy. Grupa Rekonstrukcyjna Rajski Ptak w strojach z epoki zaprezentowała się jak zawsze profesjonalnie i dodawała prawdziwego kolorytu pałacowej przestrzeni. Dużą atrakcją okazała się makieta kolejek proboszcza z Mostówki i kolekcjonera ks. Janusza Grygiera.                          

Podczas Majówki można było zwiedzać pałac, w którym również tego dnia została inaugurowana wystawa malarstwa prof. Zdzisławy Ludwiniak.

Część oficjalną, sceniczną otworzył Starosta Wołomiński Adam Lubiak oraz Wicestarosta Robert Szydlik, którzy przywitali gości oraz pokrótce opowiedzieli o zaplanowanych na niedzielne popołudnie występach.

W niedzielnym wydarzeniu udział wzięli: Poseł do Parlamentu Europejskiego Jacek Saryusz-Wolski, Poseł na sejm RP Anita Czerwińska oraz samorządowcy: Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Katarzyna Lubiak, Wójt Dąbrówki Radosław Korzeniewski, Wójt Jadowa Dariusz Kokoszka, Radni Powiatowi: Kazimierz Rakowski, Piotr Borczyński i Sławomir Klocek. Na zaproszenie Starosty Wołomińskiego pojawili się również: Prezes Międzyszkolnego Klubu Historycznego AK Ziemi Radzymińskiej Władysław Kolatorski, Marzena Małek oraz Pani Grażyna Krupa z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Majówkę poprowadził zdolny aktor młodego pokolenia Wojciech Stolorz – artysta Teatru Roma.                 

Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się lokalna grupa wokalno-taneczna „Jasieńki” z Jasienicy w repertuarze „Oblicza miłości”. W dalszej części wysłuchaliśmy Orkiestry Łukasza Wojakowskiego, zaś po niej nastąpił długo oczekiwany występ ”Kabaretu z Konopi”. Kolejną atrakcją pikniku był recital Anny Bystroń-Jajkiewicz i Dariusza Kordka, podczas którego przenieśliśmy się do lat dwudziestych i trzydziestych.

Na zakończenie niedzielnego popołudnia na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – grupa „Piękni i młodzi”. Liderka zespołu, Magda Narożna, zachęciła do wspólnego śpiewania zebraną publiczność. Kilkutysięczna widownia bawiła się fantastycznie, a organizatorzy serdecznie dziękują za tak liczne przybycie i wspólną zabawę.

Już dziś zapraszamy na kolejne duże wydarzenie, jakim będzie dwudniowa impreza z okazji Dnia Dziecka 1-2 czerwca. Zespół pałacowo-parkowy w Chrzęsnem zmieni się w tych dniach w pole XVII wiecznych potyczek zbrojnych! Serdecznie zapraszamy!

Zobacz także