Niedziela z dizajnem i jazzem w Pałacu w Chrzęsnem

Pałac w Chrzęsnem przywitał Nowy Rok dwoma wspaniałymi wydarzeniami: wernisażem wystawy Piotra Maciejuka oraz koncertem jazzowym Mateusza Pałki i Szymona Miki.

Po raz pierwszy w pałacowej przestrzeni pojawiła się sztuka użytkowa. Unikatowe meble artystyczne, stworzone przez miłośnika świata natury Piotra Maciejuka, od niedzieli 12 stycznia możemy podziwiać w Chrzęsnem. Wystawa zatytułowana „Więzy” sugeruje jedność z przyrodą, z czterema żywiołami, w których zawarta jest życiowa energia. Artysta tworzy swoje niepowtarzalne meble z drewna z wielką troską, zachowując jednocześnie naturalny charakter tworzywa. W pełnych pasji formach dostrzec można powrót do korzeni, a w każdej z prac zaklęta jest symbolika i niepowtarzalność. Piotr Maciejuk od 25 lat jest mieszkańcem wsi Łysobyki, gdzie ma pracownię, ponadto amatorsko gra na kongach i jest miłośnikiem Syberii.

Tuż po wernisażu odbył się koncert jazzowy, który otworzył tegoroczny cykl Chrzęsne na Jazzowo. Na scenie pojawił się duet młodych i uznanych muzyków: Mateusz Pałka (fortepian) i Szymon Mika (gitara). Artyści zaprezentowali kompozycje autorskie z projektu „Short Form”. Publiczność niezwykle entuzjastycznie reagowała na oryginalne brzmienia, które płynęły bardzo odważnie, nowatorsko, a jednocześnie subtelnie i dojrzale. Młodzi muzycy oczarowali wypełnioną po brzegi widownię, która dostrzegła w krakowskim jazzowym duecie pełen profesjonalizm, a przede wszystkim niesamowite porozumienie między artystami.

Na kolejne wydarzenie, jakim tym razem będzie koncert walentynkowy „Mówię kocham”, zapraszamy już 14 lutego (piątek) o godz. 18.00. Tego wieczoru wystąpi Joanna Bejm Trio z twórczością Haliny Poświatowskiej. Wstęp na wszystkie wydarzenia kulturalne w Pałacu w Chrzęsnem jest bezpłatny, zapraszamy!

Zobacz także