Noc Muzeów w Pałacu w Chrzęsnem

Za nami pierwsza w historii Pałacu w Chrzęsnem Noc Muzeów. 14 maja, od godziny 20.00 do 24.00 tłumy gości zawitały do Samorządowej Instytucji Kultury należącej do Powiatu Wołomińskiego.

Na ten magiczny wieczór przygotowaliśmy dla mieszkańców powiatu szereg atrakcji kulturalnych. Pierwszą z nich było zwiedzanie pałacu w towarzystwie samej Wincentyny Karskiej. Nasza przewodniczka w zrekonstruowanej sukni ostatniej dziedziczki dóbr Chrzęsne, oprowadzała po swoich włościach oraz opowiadała o bogatej historii tego czarownego miejsca.

Kolejną atrakcją wieczoru była plenerowa projekcja filmu dokumentalnego pt.: „Chrzęsne Wincentyny Karskiej”. Dodatkowego, magicznego klimatu, dodawała spektakularna iluminacja parku i pałacu.

Serdecznie dziękujemy paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Postolisk oraz Sołectwa Wólka Kozłowska za przygotowanie przysmaków na ten wyjątkowy wieczór.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim za olbrzymie zainteresowanie naszym wydarzeniem, za wiele ciepłych słów płynących od uczestników chrzęśnieńskiego muzealnego wieczoru oraz zapraszamy na kolejne Noce Muzeów do Pałacu w Chrzęsnem.

Zobacz także