Obchody Święta Niepodległości w Pałacu w Chrzęsnem

Pałac w Chrzęsnem, dnia 19 listopada, w gamie różnorodnych wydarzeń edukacyjno-kulturalnych, ujął także obchody Święta Niepodległości. W pierwszej części programu, Pałacowa widownia uczestniczyła w przedstawieniu – „Szary strzelca strój”.

W tym oryginalnym programie słowno-muzycznym wybrzmiały piosenki legionowe, poezja Wyspiańskiego, Norwida, Miłosza, Szymborskiej, nota Józefa Piłsudskiego wystosowana do rządów mocarstw sprzymierzonych, informująca o powstaniu państwa polskiego. W świetnych interpretacjach zaprezentowali się aktorzy scen warszawskich – Zuzanna Lipiec, Piotr Rzymyszkiewicz, Artur Zieliński oraz Anna Lenartowicz – aktorka, scenarzystka i reżyserka całości.

Drugą część obchodów stanowił wyjątkowy koncert fortepianowy prof. Marii Gabryś. Usłyszeliśmy, w prawdziwie kunsztownym wykonaniu, m. in. utwory Fryderyka Chopina, a także Władysława Żeleńskiego, polskiego kompozytora, który także wpisał się w niepodległościowe dzieje naszego kraju.

Już 25 listopada, w nowym cyklu – „Prosto z ekranu”, zaprezentuje się znany aktor teatralny i filmowy – Krzysztof Janczar.

Zobacz także