PodkoWIANKI 2023

To było cudowne popołudnie na ludowo i w towarzystwie samego mistrza kolorysty Władysława Podkowińskiego🎨

Dziś odsłoniliśmy pierwszy w Polsce pomnik wielkiego impresjonisty, który ponad 130 lat temu był gościem na chrzęśnieńskim dworze u Wincentyny Karskiej. Od dziś zostaje z nami na zawsze😏 Autorem rzeźby jest Tomasz Iwanicki artysta z naszego powiatu.

Dzisiejszego popołudnia na naszej scenie plenerowej zaśpiewał Adam Strug, a następnie Anna Bystroń-Jajkiewicz z ekipą na ludowo🎶🪗🎤

Po raz pierwszy dołączyli do nas GRH Ludności Cywilnej „Rajski Ptak ” z Tłuszcza, którzy zaprezentowali wiejską zagrodę.

Było wspólne śpiewanie, zaplatanie wianków i dobre jedzonko przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Szymanówkuu & Koło Gospodyń W Postoliskach.

Serdecznie dziękujemy osobom, które przyczyniły się do dzisiejszego sukcesu Adam Lubiak – Starosta Wołomiński oraz Katarzyna Lubiak -Radna sejmiku województwa mazowieckiego.

Wydarzenie pod nazwą „PodkoWIANKI” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2023

Projekt pod nazwą „Władysław Podkowiński w Chrzęsnem” dofinansowano ze środków programu własnego Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku pn. Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej -2023 pochodzących z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Powiat Wołomiński – Ziemia Norwida i „Cudu nad Wisłą”

Zobacz także