RGG – Remembering Kosz / Chrzęsne na Jazzowo

Po długiej przerwie jazz wrócił do Pałacu w Chrzęsnem. Publiczność entuzjastycznie powitała mistrzowskie trio RGG, zwłaszcza że koncert planowaliśmy jeszcze przed pandemią.

Długo wyczekiwane jazzowe popołudnie zaserwowało słuchaczom prawdziwą muzyczną ucztę. Trójka muzyków: Łukasz Ojdana (fortepian), Maciej Garbowski (kontrabas), Krzysztof Gradziuk (perkusja) współpracują ze sobą od 2013 roku. Poza absolutnym perfekcjonizmem, gdzie każdy z osobna tworzy arcyciekawą jednostkę, widoczna jest między nimi niebywała nić porozumienia, braterstwo dusz i wsłuchiwanie się we własne emocje.

Koncert pt. „Remembering Kosz” to specjalny projekt koncertowy poświęcony pamięci zmarłego tragicznie w 1973 roku młodego, bo zaledwie 29-letniego, pianisty Mieczysława Kosza. Utwory, które zostały wykonane, to materiał z wydanej w 2007 roku płyty „Unfinished Story: Remembering Kosz”, która została „Jazzową Płytą Roku” według dziennika Rzeczpospolita oraz Radia Jazz. Warto również dodać, iż RGG to ostatnia grupa koncertowa legendarnego trębacza Tomasza Stańki.

Podczas koncertu artyści wraz z zebraną publicznością w podniosły sposób przyłączyli się do upamiętnienia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Koncert RGG był jednym z najważniejszych pałacowych wydarzeń tego roku i wpisuje się w cieszący się coraz większą popularnością cykl Chrzęsne na Jazzowo.

Zobacz także