Salon Artystyczny – Adrianna Godlewska

Dnia 14 stycznia w Pałacu w Chrzęsnem odbyła się ósma edycja projektu kulturalnego zatytułowanego Salon Artystyczny.

W jego noworocznej odsłonie – Złote lata piosenki francuskiej –wystąpiła Adrianna Godlewska-Młynarska – aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna, radiowa. 

Artystka debiutowała w teatrze Syrena w gronie największych artystów sztuki estradowej, takich jak Hanka Bielicka, Irena Kwiatkowska, Kazimierz Brusikiewicz,  mistrz Ludwik Sempoliński, którego była uczennicą. Po dwóch latach pobytu w Syrenie wyjechała do Paryża, podjęła studia na wydziale literatury na Sorbonie, a także miała okazję grać w słynnym, nieistniejącym już dziś teatrze Grand Guignol.Po powrocie została zaangażowana do Teatru Dramatycznego jednocześnie współpracując (jako asystentka prof. Ludwika Sempolińskiego, Kazimierza Rudzkiego, Jana Świderskiego) przy przedstawieniach dyplomowych studentów PWST. Występowała w wielu programach estradowych, w słynnym kabarecie „Dudek”, czy  „u Lopka”.

Wielu sympatyków przyniosło jej telewizyjne „Gotowanie na ekranie”.

W programie I Polskiego Radia była autorką i prezenterką programów muzycznych poświęconych piosence francuskiej.

W kameralnej atmosferze pałacowych wnętrz Adrianna Godlewska przedstawiła swój autorki program. Znakomitą interpretacją piosenek, barwną opowieścią o życiu paryskiej cyganerii artystycznej, poczuciem humoru – aktorka oczarowała publiczność. W ciągu swojego występu stworzyła niezwykłą relację z widzami, chętnie też podejmowała rozmowy i pozowała do zdjęć w kuluarach.

Zobacz także