Święto Policji w Pałacu w Chrzęsnem

W ostatnią sobotę uczciliśmy 100-lecie powstania powstania Policji Państwowej w Powiecie Wołomińskim. Oficjalne uroczystości oraz rodzinny piknik odbyły się na terenie Pałacu w Chrzęsnem. Wśród przybyłych gości znaleźli się Jego Ekscelencja Biskup Marek Solarczyk, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Komendant Stołeczny Policji Nadinspektor Paweł Dobrodziej, radni Semiku Mazowieckiego, członkowie zarządu i radni Powiatu Wołomińskiego, wójtowie, burmistrzowie i radni gmin, przedstawiciele służb mundurowych i instytucji oraz licznie przybyli członkowie rodzin funkcjonariuszy Policji i mieszkańcy.

W trakcie uroczystości wręczone zostały m.in. odznaczenia państwowe, medale za zasługi dla Policji oraz akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.
Listy Gratulacyjne z okazji 100-lecia powstania Policji przesłali Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Minister Spraw Wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek.
– I tak jak wyrażamy wdzięczność poprzednim pokoleniom Policjantów, tak z głębi serca dziękujemy dzisiejszym Funkcjonariuszom, dziękujemy Szanownym Państwu za Waszą ofiarną służbę, za to, że zawsze możemy na Was liczyć, że Mieszkańcy Powiatu Wołomińskiego mogą czuć się bezpieczni, bo wiedzą, że chronicie nasze życie, zdrowie i mienie – powiedział w wystąpieniu okolicznościowym Adam Lubiak – Starosta Wołomiński.

Medale okolicznościowe z okazji 100-lecia powstania Policji Państwowej w Powiecie Wołomińskim otrzymali z rąk Starosty Adama Lubiaka i Komendanta Powiatowego Policji Młodszego Inspektora dr Marka Ujazdy wytypowani funkcjonariusze policji oraz zaproszeni goście:
1. Jego Ekscelencja Biskup Marek Solarczyk
2. Poseł na sejm RP Piotr Uściński
3. Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera
4. Ks. Dziekan Jan Andrzejewski
5. Ks. Dziekan Zygmunt Podstawka
6. Ks. Prałat Józef Kamiński
7. Ks. Dyrektor dr Dariusz Czupryński
8. Ks. Andrzej Rusinowski
9. Ks. Grzegorz Idzik
10. Wójt Radosław Korzeniewski
11. Wójt Dariusz Kokoszka
12. Wójt Rafał Mathiak
13. Burmistrz Edyta Zbieć
14. Burmistrz Jacek Orych
15. Wójt Sylwester Niźnik
16. Burmistrz Krzysztof Chaciński
17. Burmistrz Paweł Bednarczyk
18. Burmistrz Elżbieta Radwan
19. Burmistrz Małgorzata Zyśk
20. Burmistrz Kamil Michał Iwandowski
21. Wójt Piotr Orzechowski
22. Pani Maria Sobolewska
23. Pani Agnieszka Kaczyńska
24. Pani Anastazja Kowalska
25. Pani Elżbieta Piątek
26. Pan Zbigniew Paziewski
27. Pan Władysław Kolatorski

Zobacz także