Pałac w Chrzęsnem, 3 marca, koncert z cyklu „Muzyka mistrzów w Pałacu w Chrzęsnem”.
W ostatnią sobotę, Pałac w Chrzęsnem otworzył swoje podwoje wirtuozom fortepianu i skrzypiec. Wystąpili – Tomasz Betka & gość specjalny – Kana Yatsuzuka. Tomasz Betka zaprezentował urzekające subtelnością i szczególnym klimatem, własne kompozycje oraz niezwykłe aranżacyjnie znanych utworów z kanonu muzyki filmowej. Usłyszeliśmy kompozycje z autorskiej płyty artysty – pt. „Miniatures”. W duecie z Tomaszem Betką wystąpiła niezwykle utalentowana skrzypaczka – Kana Yatsuzuka, która w 2012 roku ukończyła staż na Uniwersytecie Soai w Osace. Studia magisterskie postanowiła kontynuować na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Tomasz Betka natomiast jest autorem muzyki do filmów fabularnych, kabaretów, spektakli teatralnych. Ma w dorobku wiele piosenek i aranżacji w bardzo zróżnicowanej stylistyce muzycznej. Licznie przybyła publiczność owacjami na stojąco nagrodziła wyjątkowych artystów.Już 11 marca, o godz. 15.oo, serdecznie zapraszamy na inaugurację wystawy: Aleksandra Jasińska-Nowicka – wystawa rysunków i pasteli. Na wszystkie wydarzenia kulturalne, odbywające się w Pałacu w Chrzęsnem, wstęp jest wolny.
Chyba najwspanialszą recenzją piątkowego koncertu Dzień Matki w Pałacu w Chrzęsnem- Piotr Goljat Trio będzie usłyszane takie zdanie od naszej stałej bywalczyni: „proszę sobie wyobrazić, że po koncercie siedzieliśmy z przyjaciółmi w samochodzie i dalej słuchaliśmy (już z płyt) utworów z repertuaru Piotra Goljata, dla nas koncert jeszcze długo się nie skończył”.
W pałacowym parku pojawiło się poczwórne szczęście – cztery dorodne okazy bocianów kołyszą się między drzewami. To dobra wróżba na przyszłość dla Chrzęsnego i całego powiatu.
Na pałacowym ogrodzeniu pojawiła się pierwsza odsłona naszej „Galerii na płocie”. Zaczynamy wspólnie z dziesiątą muzą – filmem Wystawa „W nie tak starym kinie – nieznane polskie fotografie i fotosy z lat 1958 – 1977” przedstawia zdjęcia autorstwa Jerzego Troszczyńskiego.
Przygotowujemy projekt, jakiego prawdopodobnie w żadnym polskim muzeum jeszcze nie było. Zadanie pod nazwą Interaktywny Pałac w Chrzęsnem pozwoli przenieść zwiedzających w wirtualną rzeczywistość.