W ramach projektu organizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury we współpracy z Powiatem Wołomińskim – „Chrzęsne – literackie serce Mazowsza”, Pałac w Chrzęsnem zaprosił po raz drugi grupę młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wołominie na warsztaty pt. „Jak zmieniał się język filmu.
Od kina niemego do dźwiękowego”. Zajęcia poprowadzili: dr Agata Hącia z Fundacji Pro Pl., Michał Pieńkowski z Filmoteki Narodowej oraz Stanisław Zawiśliński z Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. Finał treningu warsztatowego stanowić będzie konkurs na najciekawszy scenariusz filmowy zatytułowany „Moja historia”.
Chyba najwspanialszą recenzją piątkowego koncertu Dzień Matki w Pałacu w Chrzęsnem- Piotr Goljat Trio będzie usłyszane takie zdanie od naszej stałej bywalczyni: „proszę sobie wyobrazić, że po koncercie siedzieliśmy z przyjaciółmi w samochodzie i dalej słuchaliśmy (już z płyt) utworów z repertuaru Piotra Goljata, dla nas koncert jeszcze długo się nie skończył”.
W pałacowym parku pojawiło się poczwórne szczęście – cztery dorodne okazy bocianów kołyszą się między drzewami. To dobra wróżba na przyszłość dla Chrzęsnego i całego powiatu.
Na pałacowym ogrodzeniu pojawiła się pierwsza odsłona naszej „Galerii na płocie”. Zaczynamy wspólnie z dziesiątą muzą – filmem Wystawa „W nie tak starym kinie – nieznane polskie fotografie i fotosy z lat 1958 – 1977” przedstawia zdjęcia autorstwa Jerzego Troszczyńskiego.