Warsztaty muzyczne z Patrycją Grecką

W pierwszą sobotę marca, rozpoczęliśmy warsztaty muzyczne, które poprowadziła uzdolniona skrzypaczka – Patrycja Grecka. Zajęcia zadedykowaliśmy zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Celem warsztatów jest popularyzacja sztuki wyższej, w radosnej i w swobodnej atmosferze. Już na pierwszych zajęciach uczestnicy zapoznali się ze skrzypcami zarówno klasycznymi jak i elektronicznymi. Większość z zebranych po raz pierwszy trzymała w ręku skrzypce, a nawet miała możliwość zagrania na instrumencie. Zajęcia wzbudziły ogrom emocji. Prowadząca w fantastyczny sposób zarażała swoją miłością do muzyki wszystkich uczestników.

Patrycja Grecka jest uznanym i cenionym pedagogiem. Doskonaliła swoje umiejętności zarówno w Polsce jak i poza jej granicami, występowała jako solistka i kameralistka m.in. w Polsce, Finlandii, Niemczech, Włoszech, Holandii, Słowenii, Szwecji, Norwegii, Francji. Współpracowała z wieloma orkiestrami m.in. : Warszawską Orkiestrą Symfoniczną w Nordernay, Płocką Orkiestrą Symfoniczną im. W. Lutosławskiego, Orkiestrą Teatru Operowego w Poznaniu.

Kolejne spotkanie odbędzie się 6 kwietnia.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zobacz także