Wernisaż Madonny i koncert Krzysztofa Kiljańskiego

Otwierając niedzielną wystawę Madonny, weszliśmy powoli w przedświąteczny klimat. Nieprzypadkowa tematyka sakralna na koniec roku, powaga, dostojność, subtelność.. to wszystko zaproponował nam artysta wyjątkowy – Marek Zalewski.

To już kolejne pałacowe spotkanie z tym arcyciekawym twórcą z Ciechanowa, dla którego rysowanie Madonn „było swoistą modlitwą”. Patrząc na czarno-białe rysunki rozbudzamy swoje emocje….wyciszamy się w obliczu bijącego dostojeństwa, rozczulamy się cudownym macierzyństwem i jednocześnie zapatrujemy się w wielkie cierpienie w pojawiającym się motywie Stabat Mater Dolorosa. Wystawę Marka Zalewskiego możemy oglądać do 10 stycznia.

Kolejnym wydarzeniem niedzielnego popołudnia, był długo oczekiwany koncert Krzysztofa Kiljańskiego. Artysta nie zawiódł pałacowej publiczności, która wypełniła po brzegi nie tylko główną aulę koncertową, ale również sale przyległe. Wykonawca zabrał słuchaczy w nostalgiczną podróż śladami Franka Sinatry, następnie zaprezentował własne kompozycje, by w finale zaśpiewać najbardziej znany utwór, który kiedyś wykonał z Kayah – „Prócz Ciebie nic”. Publiczność entuzjastycznie reagowała na melodie płynące ze sceny. Niedzielny koncert to jedno z najgorętszych, muzycznych wydarzeń tego roku.

Już dziś zapraszamy na „Koncert przedsylwestrowy” /29 grudnia, godz. 16.00/. Wystąpi Marcin Jajkiewicz – wieloletni artysta programu „Jaka to melodia?”, a towarzyszyć mu będą Anna Bystroń-Jajkiewicz i Michał Rorat. Wstęp na podstawie zaproszeń.

Zobacz także