Wernisaż Marka Zalewskiego i koncert Nahorny Trio

Na zakończenie lata w Pałacu w Chrzęsnem przygotowano moc energetycznych atrakcji. Niedzielne popołudnie zaczęliśmy wernisażem Marka Zalewskiego pt.: Owoce nocy i dni.

Artysta pochodzący z Ciechanowa zaprezentował swoje malarstwo i grafikę po raz pierwszy w pałacowej przestrzeni. Niezwykłość ekspozycji, jaka ukazała się ostatniego dnia lata w Chrzęsnem, polegała na wyrazistości barw, ekspresyjności i olbrzymiej dawce optymizmu bijącego z prac Pana Marka. Twórca niezwykłych dzieł opowiedział zebranym na wernisażu o swojej pasji, o tym skąd czerpie inspirację i jak ważna jest dla niego bliskość z naturą. Artysta, poza malarstwem i grafiką, zajmuje się również rzeźbą i architekturą wnętrz. Już dziś możemy zdradzić, że to nie ostatnie spotkanie z twórczością Marka Zalewskiego, gdyż pod koniec roku zaprezentujemy wystawę jego grafik o tematyce sakralnej pt.: Madonny.

W drugiej części niedzielnego popołudnia, w kolejnej odsłonie cyklu Chrzęsne na Jazzowo, odbył się koncert legendarnego zespołu Nahorny Trio w składzie: Włodzimierz Nahorny, Piotr Biskupski i Mariusz Bogdanowicz. Jedna z najważniejszych grup jazzowych w Polsce w tym składzie istnieje nieprzerwanie od 28 lat ! Lider składu, Włodzimierz Nahorny, nazywany Chopinem jazzu, to mistrz liryki, romantyzmu ale również dawca olbrzymiej dozy energii. Sala wypełniona po brzegi, owacje na stojąco i bisy, a na koniec wspólne zdjęcia i autografy….ta niedziela na długo zostanie w pamięci zgromadzonej publiczności.

Na kolejny jazzowy koncert – Andrzej Jagodziński TRIO-BACH, zapraszamy już 20 października.

Zobacz także