Wernisaż prac prof. Zdzisławy Ludwiniak pt. Z Podkowińskim w tle…

Starosta Wołomiński Adam Lubiak zaprasza do Pałacu w Chrzęsnem na wernisaż prac prof. Zdzisławy Ludwiniak pt. Z Podkowińskim w tle…

„Rysunki Zdzisławy Ludwiniak są rzetelnie zdyscyplinowane, uspokojone, pozwalają wejść wraz z autorką w stan głębokiego skupienia ‒ w ciszę tworzenia, zarówno zewnętrzną, jak i bardzo intymną ‒ dotykania „śladów myśli”, procesu twórczego, aż po finalny efekt. Jej dorobek w sferze rysunku i malarstwa to nieustanne poszukiwanie środków wyrazu, w rysunku ‒ natężenia czerni i bieli, by wcielić Piękno w dzieło sztuki.”

s. dr M. Natanaela Wiesława Błażejczyk

Prof. Zdzisława Ludwiniak ukończyła Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 1987 roku. Studiowała malarstwo w pracowni prof. Teresy Pągowskiej. Przez wiele lat była asystentem w pracowni malarstwa prof. Grzegorza Pabla. Od momentu otrzymania dyplomu uczelni związana jest z nią pracą dydaktyczną. Obecnie prowadzi pracownię malarstwa i rysunku dla studentów lat młodszych na Wydziale Grafiki warszawskiej ASP, a także studentów Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk na kierunku Grafika i multimedia. Prezentowała swoje obrazy i rysunki na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i poza jego granicami. Jest laureatką XI Międzynarodowego Biennale Rysunku w Cleveland w Anglii. W swojej pracy artystycznej odnosi się zawsze do natury.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

zapraszamy:Niedziela, 19 maja 2019, godz. 16:00
miejsce:Pałac w Chrzęsnem

Zobacz także