Wernisaż rzeźby Katarzyny Masny i koncert New Bone

W ostatnią niedzielę wakacji, w Pałacu w Chrzęsnem, odbyły się dwa ważne i długo oczekiwane wydarzenia. Pierwszym z nich był wernisaż rzeźby Katarzyny Masny, a tuż po nim koncert jazzowy New Bone.

Pałac w Chrzęsnem, to miejsce, w którym już od kilku lat spotykają się artyści ceramicy. Początkiem tej przygody były plenery letnie organizowane w parkowej przestrzeni. Katarzynę Masny mogliśmy podpatrywać podczas pracy twórczej już w zeszłym sezonie, jako uczestniczkę „Azymutu Chrzęsne”. W ostatnią niedzielę uroczyście otworzyła swoją indywidualną wystawę w pałacowych salach ekspozycyjnych. Artystka (z pochodzenia Góralka) to magister sztuki Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i laureatka licznych naród i wyróżnień. Rzeźbiarka brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i zagranicą.

W drugiej części niedzielnego popołudnia odbył się wyśmienity koncert jazzowy krakowskiego składu New Bone. Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe oraz pandemię, zaprosiliśmy publiczność pod parkowy namiot. 

New Bone po raz kolejny zagrał w Pałacu w Chrzęsnem, tym razem zaprezentował swój najnowszy album Longing z autorskimi kompozycjami lidera zespołu Tomasza Kudyka. Koncert cenionego kwintetu odbył się w ramach cieszącego się coraz większą popularnością cyklu Chrzęsne na Jazzowo.

Zobacz także