Wernisaż wystawy Elżbiety Zdrodowskiej i koncert „Droga”

 W niedzielne popołudnie, Pałac w Chrzęsnem zaprezentował prace Elżbiety Zdrodowskiej. Technikę wykonawczą oraz tematykę swoich prac, najtrafniej opisuje sama autorka: „Prace, które dzisiaj prezentuję powstały głównie z użyciem farb akrylowych, ponadto złoceń, farb do szkła, konturówek, spękań z użyciem medium jednoskładnikowego, decoupage i innych. Obrazy są odzwierciedleniem mojego wewnętrznego bajkowego, anielskiego świata, w którym widać również chwile zwątpienia, czy zagubienia”.

       Drugą część wydarzenia stanowił koncert, zatytułowany – „Droga”. W cyklu – „Pałac w poetycko-muzycznym pejzażu”, licznej publiczności, zaprezentowali się – aktor, Stanisław Górka oraz pianista, kompozytor – Jerzy Derfel. Na ten niezwykły i bardzo osobisty koncert złożyły się utwory skomponowane przez Jerzego Derfla do tekstów Wojciecha Młynarskiego. Tytułowa DROGA, to nie tylko tytuł popularnej piosenki z serialu „Droga” (znanej również pod tytułem „Absolutnie”), ale także niełatwa nieraz droga wieloletniej współpracy dwójki wybitnych artystów i niezwykłych osobowości. Koncert ten to nie tylko piosenki. Powstanie każdej z nich to pewna historia, anegdota – Jerzy Derfel – kompozytor, aranżer, akompaniator, wcieli się również w rolę gawędziarza, opowiadając o Wojciechu Młynarskim i czasach, w których te kompozycje powstały. Piosenki, z dużą finezją, przedstawił Stanisław Górka, aktor, przyjaciel Jerzego Derfla.

        Oba wydarzenia, zarówno, inauguracja wystawy – „Mój azyl – mój wewnętrzny, bajkowy, nieodgadniony świat”, jak i koncert, zatytułowany „Droga”, przyciągnęły do Pałacu w Chrzęsnem dużą widownię. Artyści chętnie wykonali utwory na bis.

Zobacz także