Wernisaż wystawy Joanny Tumiłowicz oraz koncert Kwartetu Prima Vista

Pałac w Chrzęsnem – 3 grudnia – zaprezentował wyjątkowe prace plastyczne Joanny Tumiłowicz – doktorantki na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Wystawa „W objęciach muzyki” przedstawia cykl grafik w ujęciu talii kart z podobiznami 42 kompozytorów tworzących muzykę klasyczną oraz kompozycje asamblażowe – instrumenty z włóczki i materiału.

Te oryginalne prace, a także prelekcja ich autorki wspaniale nawiązały do koncertu „Muzyka dworu szlacheckiego”, na który po inauguracji wystawy zaprosili Mazowiecki Instytut Kultury oraz Powiat Wołomiński. Pałacowej publiczności zaprezentował się Kwartet PRIMA VISTA w składzie: Krzysztof Bzówka na skrzypcach, Józef Kolinek na skrzypcach, Piotr Nowicki na altówce, Zbigniew Krzymiński na wiolonczeli. W programie koncertu znalazły się utwory m. in. Macieja Radziwiłła, Michała Kleofasa Ogińskiego, Fryderyka Chopina, Karola Lipińskiego, Ignacego Jana Paderewskiego. Tradycyjnie już, widownia gromkimi owacjami poprosiła artystów o wykonanie utworów na bis. Po koncercie – chętni mogli podziwiać eksponaty prezentowane w ramach wystawy „Czas na Norwida”.

Serdecznie zapraszamy do Pałacu w Chrzęsnem na kolejne spotkania z gośćmi „Literackiego sera Mazowsza” – 7 i 15 grudnia oraz na Salon Artystyczny – 10 grudnia, gościć będziemy Piotra Machalicę – wybitnego aktora teatralnego i filmowego.

Zobacz także