Wernisaż wystawy portretów Błażeja Małczyńskiego

Zapraszamy na wernisaż wystawy portretów Błażej Małczyński. 🖼🖌 Wystawa zatytułowana „Wiosna jest Kobietą” zostanie otwarta 3️⃣ marca o godzinie 1️⃣5️⃣:3️⃣0️⃣ i będzie hołdem dla wszystkich pań w przeddzień Dnia Kobiet. 👱‍♀️👩

W salach ekspozycyjnych Pałacu w Chrzęsnem pojawią się portrety sławnych kobiet takich jak Wisława Szymborska czy Agnieszka Osiecka, portrety pań bliskich artyście, jak również dam związanych z Pałacem w Chrzęsnem: Wincentyny Karskiej, Stanisławy Maszyńskiej, Ewy Kotarbińskiej i Bronisławy Maszyńskiej.

Błażej Małczyński to architekt, idealista – wielbiciel muzyki, formy, koloru, smaków, klimatów, podróży, ludzi, życia… Nazywając siebie niestrudzonym poszukiwaczem źródeł radości pisze: „Zajmowałem się i zajmuję różnymi rzeczami. Począwszy od projektowania architektonicznego (jestem współwłaścicielem pracowni MH-architekci), projektowania elementów użytkowych, przez działania plastyczne, edukowanie, organizowanie wypraw, po robienie koncertów (Przystanek Choszczówka). We wszystkim koncentrując się na budowaniu przestrzeni, poszukiwaniu źródeł radości, poznawaniu siebie, poznawaniu ludzi. Będąc dzieckiem aktorki i dziennikarza wzrastałem w tzw. domu otwartym – pełnym bardzo ciekawych osobowości świata sztuki i nauki, oraz towarzyszących temu pasjonujących dyskusji. To stamtąd zapewne wyniosłem otwartość na różnorodność, ciekawość świata i zamiłowanie do życia. Odkąd pamiętam – bogactwo doznań i przeżyć – przelewałem na papier próbując rysować stan emocji, uczucia, sytuacje, ludzi, treści rozmów a nawet snów. W działaniach plastycznych jestem samoukiem. Bawię się technikami podglądając mistrzów i wymyślając własne metody działania. Jedno się nie zmienia – wciąż próbuję zapisać stan emocji. Z tym tylko, że z upływem lat doszedłem do wniosku, iż wartymi utrwalania są emocje pozytywne. Stąd rysuję ludzi uśmiechniętych, staram się uchwycić charakterystyczne spojrzenie, czy gest…Wśród ludzi szczęśliwych żyje się zwyczajnie lepiej”.

Serdecznie Państwa zapraszamy! Wystawę będzie można oglądać do 2️⃣0️⃣ kwietnia.

Zobacz także