Inauguracja wystawy ceramicznej i malarsko-fotograficznej oraz koncert

Dobiegły końca dwa plenery artystyczne, które odbywały się na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Chrzęsnem. Jednym z nich był II Ogólnopolski Plener Ceramiczny „Azymut-Chrzęsne”, drugim zaś III Ogólnopolski Plener Malarsko-Fotograficzny „Chrzęsne 2017”.

    Uwieńczeniem obu wydarzeń była uroczysta inauguracja wystaw poplenerowych: wystawa ceramiki w Spichlerzu oraz malarsko-fotograficzna w Pałacu. To wydarzenie uświetnił koncert muzyki klasycznej „Bo to jest miłość” w wykonaniu : Małgorzata Marczyk – fortepian, Nazar Kachala – tenor, Wojciech Urbanowski –  bas-baryton. W koncercie usłyszeliśmy najpiękniejsze dzieła liryki wokalnej i instrumentalnej, w tym pieśni, arie, piosenki, m. in., W. A. Mozarta, S. Harnicka, J. Bocka, S. Moniuszko, R. Wagnera, G. Bizeta, G.Pucciniego.

   Wyjątkowe artystyczne wydarzenia i słoneczna pogoda, przyciągnęły do Chrzęsnego wielu gości. Po wspaniałym koncercie podziwialiśmy talent ceramików, malarzy i fotografów. Chętni znaleźli chwilę na rozmowę z artystami, pamiątkowe zdjęcia a także na zwiedzanie Pałacu. W niedzielne popołudnie mogliśmy również podziwiać parkową wystawę ceramiki „Z Ziemi”, która cieszy się niezwykłym zainteresowaniem i zbiera pochlebne recenzje.

    Serdecznie dziękujemy osobom zaangażowanym w te wyjątkowe wydarzenia: Wandzie Wolf, Izabelli Sasin, Teresie Urbanowskiej i Gabrieli Czarneckiej.

   Pałacowe wystawy będziemy mogli podziwiać do 31 sierpnia, zaś parkową aż do 30 września. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.

 fot.: Aleksandra Olczyk, Pałac w Chrzęsnem

Zobacz także