Po raz pierwszy TEATR zagościł w Pałac w Chrzęsnem!

Krakowski Teatr Komedia zagościł w dniu 11 listopada w Pałac w Chrzęsnem, gdzie artyści z okazji Narodowego Święta Niepodległości wystawili spektakl pt. ,,Korpo i tradycja”.

Młode małżeństwo z małego miasteczka. Ona (Violetta) – zdecydowana, przedsiębiorcza, wykształcona za granicą. On (Mietek) – mąż Violetty, leśnik, kochający przyrodę i zdrowy tryb życia, maratończyk. Na jej wyraźne życzenie przenoszą się do stolicy. Ona podejmuje pracę w korporacji, on zatrudnia się jako kurier. Jej odpowiada życie w Warszawie, kariera i perspektywa awansu, a on chciałby wrócić do miasteczka, gdzie jak mówi jego ojciec (Józef) do Stefana – ojca Violetty: „Viola by ci firmę prowadziła, a Mietek swoje drzewa w lesie by pielęgnował”. Mietek chciałby mieć dzieci, Violetta „jeszcze nie teraz”. Ojciec Mietka, z zawodu kolejarz, z pasji aktor amator, inscenizator uroczystości okolicznościowych i Stefan, lokalny biznesmen i sponsor Teatru Kolejarza, przyjaciele na dobre i złe, z grupą lokalnych zapaleńców przygotowują przedstawienie o Legionach Polskich i Marszałku Józefie Piłsudskim. Pomimo przeróżnych perturbacji przedstawienie dochodzi do skutku, a Violetta…zmienia zdanie… W trakcie spektaklu śpiewane były fragmenty pieśni Legionów Polskich z udziałem publiczności.

Autor: Jan Jakub Należyty

Reżyseria: Jarosław Witaszczyk

Scenografia i kostiumy: Małgorzata Żukrowska -Należyty

Obsada: Aneta Gierat, Jakub Reizer, Maciej Luśnia, Marek Wolny, Jan Korwin-Kochanowski

Jeszcze raz serdecznie dziękuję artystom i wszystkim uczestnikom za obecność i wspólne świętowanie 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości! 🇵🇱

Z uwagi na bardzo dużą frekwencję i prośby ze strony widowni będziemy kontynuować i rozwijać projekt TEATR na terenie Powiat Wołomiński – Ziemia Norwida i „Cudu nad Wisłą”.

Zobacz także