PodkoWIANKI 2022

Za nami pierwsze w historii Pałacu w Chrzęsnem PodkoWIANKI

W czerwcowy wieczór powróciliśmy do tradycji obchodzenia Nocy Świętojańskiej, podczas której spotkaliśmy się z muzyką, śpiewem i naszą mazowiecką przyrodą, kultywując dawny ludowy zwyczaj wicia wianków. Było trochę tradycyjnie i trochę nowocześnie, energetycznie i emocjonalnie, kojąco i blisko przyrody.
25 czerwca, podczas PodkoWIANKÓW, powitaliśmy lato pod patronatem Władysława Podkowińskiego, który jak żaden inny artysta odczuwał piękno chrzęśnieńskiej przyrody, dając temu wyraz w swych pejzażach.
Wieczór rozpoczęliśmy koncertem relaksacyjnym w wykonaniu Radosława Świta, który zaprosił do medytacji przy dźwiękach gongów, dzwonków i szamańskich bębnów. Kolejnym punktem wieczoru był koncert Kamili Malik, która olśniła zebranych zarówno urodą jak i wirtuozerią gry na skrzypcach. Na zakończenie przygotowaliśmy wyjątkową niespodziankę, do wspólnego biesiadowania zaprosiliśmy byłą artystkę Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” – Annę Bystroń-Jajkiewicz. Zebrani goście razem z pieśniarką wykonali wszystkim znane utwory ludowe np. „Zachodzi słoneczko”, „Z tamtej strony Wisły’ czy „Głęboka studzienka”, a wszystko przy akompaniamencie cenionego akordeonisty Grzegorza Toporowskiego.

Do udziału w PodkoWIANKACH zaprosiliśmy Koło Gospodyń Wiejskich z Postoliskach i Koło Gospodyń Wiejskich z Szymanówka. Panie przygotowały liczne lokalne smakołyki, a także zaangażowały się we wspólne śpiewanie i zaplatanie wianków.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym gościom za przybycie, wspólne biesiadowanie oraz za liczne ciepłe słowa pod adresem organizatorów.

Zobacz także